Workshop by ATP (11/04/2019)

Η ομάδα ATP – Aristotle Team of Pharmacy, στα πλαίσια των επιστημονικών  δράσεών της, διοργάνωσε Workshop, με θέμα «Αντικαρκινικά φάρμακα – τρέχουσες και νέες θεραπείες – θεραπευτικά πρωτόκολλα».

Η δράση πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 11 Απριλίου στο κτήριο ΚΕ.Δ.Ε.Α. Το Workshop παρακολούθησαν 50 φοιτητές από τα Τμήματα της Φαρμακευτικής και της Ιατρικής από το 3ο έτος σπουδών και άνω.

Στόχος της δράσης ήταν ενημέρωση των φοιτητών για τα αντικαρκινικά φάρμακα και την έκταση που αυτά έχουν λάβει στη σημερινή εποχή, για τις νέες θεραπείες και τα θεραπευτικά πρωτόκολλα που ακολουθούνται, καθώς και η επίλυση τυχόν αποριών που σχετίζονται με αυτά. Το Workshop παρέδωσε η κυρία Παπαδοπούλου Λευκοθέα, αναπληρώτρια καθηγήτρια του τμήματος Φαρμακευτικής Α.Π.Θ.