The WAVE (05/11/2016)

Το ATP συμμετείχε στο εκθεσιακό κομμάτι του συνεδρίου WAVE στις 05/11/2016 στη Θεσσαλονίκη. Στην έκθεση αυτή βρέθηκαν αρκετές εθελοντικές και φοιτητικές ομάδες της Θεσσαλονίκης με σκοπό να ενημερώσουν το κοινό για τις δράσεις τους και την δραστηριοποίηση τους.
Το World Academic Exposition (WAVE) είναι ένα επιστημονικό εκθεσιακό συνέδριο που απευθύνεται σε φοιτητές όλων των βαθμίδων (προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς και διδακτορικούς), δίνοντάς τους την ευκαιρία να παρουσιάσουν την έρευνά τους σε ένα μεγάλο κοινό που αποτελείται από ακαδημαϊκούς, ερευνητές, επιχειρηματίες, κρατικούς φορείς και εκπροσώπους της αυτοδιοίκησης. Το WAVE διοργανώνεται από τον εκπαιδευτικό μη-κερδοσκοπικό οργανισμό «Άφιξις».
Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα παρακάτω links.