TeamFair 4.0 (18-19/10/2016)

Το ATP συμμετείχε στο TeamFair 4.0, το οποίο πραγματοποιήθηκε στις 18-19 Οκτωβρίου 2016 στο πάρκο ΝΟΠΕ του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Το TeamFair είναι μία πρωτοβουλία της φοιτητικής ομάδας Comvos, όπου συμμετέχουν ποικίλες φοιτητικές ομάδες του πανεπιστημίου, όπως και το ΑΤΡ. Στην εκδήλωση αυτή οι φοιτητές έχουν την δυνατότητα να γνωρίσουν τις φοιτητικές ομάδες που συμμετέχουν αλλά και να διασκεδάσουν με τις διαδραστικές δραστηριότητες της κάθε ομάδας. Έτσι, το ΑΤΡ ετοίμασε μία ευρεία γκάμα δραστηριοτήτων, όπως εκτέλεση συνταγών για την παρασκευή γαληνικών σκευασμάτων, όπως κεραλοιφή, σιρόπι και γαλάκτωμα, παρασκευή μοριακών κοκτέιλ αλλά και παιχνίδια σχετικά με την δράση φαρμακευτικών σκευασμάτων.