Συμμετοχή σε Φιλανθρωπικό Τουρνουά 5Χ5 (06/05/2017)

Η πρωτοβουλία πάρθηκε από την ASAT, μια ομάδα του Πολυτεχνείου η οποία φρόντισε να φέρει σε επαφή όλες τις αντίστοιχες ομάδες οι οποίες εκδήλωσαν ενδιαφέρον για να οργανώσουν αλλά και να συμμετάσχουν στο Τουρνουά. Σκοπός του η συλλογή χρημάτων για το «Κέντρο Αναπτυξιακής Αποκατάστασης» με έδρα το Ρετζίκι.
Έτσι λοιπόν με χώρο διεξαγωγής το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Α.Π.Θ., πολύ διάθεση, γέλιο και ίσως και λίγο ανταγωνισμό μεταξύ μας περάσαμε μια ολόκληρη μέρα ξαναβρίσκοντας την κατά πολύ χαμένη παιδικότητά μας. Κοινό, συμμετέχοντες και μέλη του Κέντρου Αναπτυξιακής υποστήριξης το διασκέδασαν και έγιναν και αυτοί ξανά παιδιά μαζί μας.
Ο σκοπός επετεύχθη και συγκεντρώθηκε ένα αξιόλογο ποσό παράλληλα με την χαρά και την ικανοποίηση που προσφέραμε σε αυτά τα παιδιά.
Ελπίζουμε να επαναληφθεί και του χρόνου και γιατί όχι να κρατηθεί σαν θεσμός στο Πανεπιστήμιο για πολλά χρόνια ακόμα.