Επίσκεψη στη Βιομηχανία Elpen (31/03/2017)

Την Παρασκευή 31 Μαρτίου 2017, η ομάδα του ATP πραγματοποίησε επίσκεψη στη φαρμακοβιομηχανία ELPEN, στην Αθήνα. Προπτυχιακοί φοιτητές του τμήματος Φαρμακευτικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου ξεναγήθηκαν στους εργαστηριακούς χώρους της εταιρείας και ενημερώθηκαν για τη διαδικασία παραγωγής φαρμάκων από έμπειρα στελέχη. Κατά τη διάρκεια της ξενάγησης τους φοιτητές συνόδευσε η κυρία Αικατερίνη Μαρκοπούλου, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια του Τομέα Φαρμακευτικής Τεχνολογίας του τμήματος μας, την οποία ευχαριστούμε πολύ. Θερμές ευχαριστίες και στον κ. Πενταφράγκα, ιδρυτή της φαρμακοβιομηχανίας ELPEN, που μίλησε με τους φοιτητές και τους ενθάρρυνε να ακολουθήσουν τα όνειρα τους σχετικά με τη Φαρμακευτική Επιστήμη.